بلاگ, دندانپزشکی زیبایی

لمینت

لمینت

فهرست مطلب

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان (Dental laminate) که گاهی به آن ونیر (Veneer) نیز گفته می شود، روکش نازکی است که همرنگ دندان، و جهت بهبود زیبایی لبخند و ظاهر کلی فرد طراحی شده است. لمینت دندان رایج ترین و پرتقاضاترین درمان ترمیمی و زیبایی در دندانپزشکی امروزی است. لمینت سرامیکی یکی از شیوه های درمانی دندانپزشکی زیبایی است که به فرد متقاضی تجربه ی داشتن لبخندی زیبا و دندان های درخشان را هدیه می کند.

موارد استفاده لمینت دندان

لمینت دندان برای برطرف کردن مشکلات زیبایی دندان ها استفاده میشود. به عنوان مثال برای شکستگی های دندانی، کچی و بدفرمی آنها و تغییر رنگ شان،روشن کردن دندان‌ها،درمان دیاستم یا بستن فاصله بین دندان‌ها، تغییر دادن فرم دندان‌ها، اصلاح بد شکل بودن لبه دندان‌ها.

مزایا لمینت دندان چیست؟

اصلاح طرح لبخند

کم تهاجمی بودن لمینت

مقاومت بالا در برابر تغییر رنگ

طبیعی بودن ظاهر لمینت

دوام بالا

طول درمان کوتاه

مراحل لمینت دندان :

تهیه لمینت دندان معمولاً نیاز به سه بار رفتن به مطب دندانپزشک دارد که بار اول آن برای مشاوره و دو بار دیگر برای زمینه آماده‌سازی و کار گذاشتن لمینت می باشد.

مراقبت های بعد از لمینت زیبایی:

• پس از انجام لمینت سرامیکی دندان، امکان حساسیت موقت به نوشیدنی های گرم و سرد وجود دارد. نگران نباشید چرا که این حساسیت در مدت کوتاهی رفع می شود

• حداقل دو بار در روز به صورت منظم مسواک بزنید و حتما در برنامه روزانه خود کشیدن نخ دندان را قرار دهید

• مراجعه به دندانپزشک و چکاپ های دوره ای را هر 6 ماه یکبار داشته باشید

•عمر لمینت دندان بسیار بالاست و همچنین دارای مقاومت بسیار بالایی است اما اگر در طولانی مدت از مواد سفت برای جویدن استفاده نمائید قطعا آسیب هایی جبران ناپذیر به لمینت های خود خواهید زد

•عادت های بدی مانند سیگار کشیدن و قلیان کشیدن وجود دارد که باعث آسیب به لمینت دندان می شود بهتر است پیش از انجام لمینت دندان مصرف هر گونه دخانیات را فراموش کنید.

❕برخلاف باور عمومی مردم، برای ساخت یک لمینت دندان سرامیکی، نیازی به خردکردن دندان نیست و در صورت انتخابِ روش درمانی مناسب توسط دکتر لمینت دندان، فقط برخی از نیازهای آماده‌سازی و جای‌گذاری، بدون هیچ‌گونه آسیب به دندان‌های طبیعی انجام می‌شود.❕

آیا لمینت می‌تواند دندان‌ها را خراب کند؟

خیر، اگر شما درمان زیبایی خود را به دست دندانپزشک خوب بسپارید، نصب لمینت هیچ آسیبی به دندان های شما وارد نمی کند. لمینت دندان به طور مستقیم هیچ رابطه ای با پوسیده شدن دندان ها ندارد. اگر شما دچار بیماری های لثه و یا پوسیدگی های دندانی باشید، باید قبل از نصب لمینت روی دندان هایتان در ابتدا برای درمان این مشکلات اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *