بلاگ

تاثیر کاشت ایمپلنت در زیبایی صورت

کاشت ایمپلنت

تاثیر کاشت ایمپلنت در زیبایی صورت

فهرست مطلب

تاثیر کاشت ایمپلنت در زیبایی صورت بسیار زیاد است. بطور مثال ممکن است شما در طول زندگی خود دندان هایی را از دست بدهید و مجبور به کشیدن آنها شوید البته با در نظر نگرفتن شیوه مراقبت و بهداشت دهان این احتمال برای برخی از افراد که بهداشت ضعیفی دارند بیشتر هم می شود. اما چه باید کرد؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عرصه پزشکی ایمپلنت راه حل مناسبی برای جایگزینی دندان های از دست رفته شما میباشد.

کاشت ایمپلنت موجب زیبایی صورت و در نهایت مورد توجه عموم مردم گشته است. در این راستا به طور مختصر و کامل در مورد کاشت ایمپلنت و شیوه ی استفاده از آن با توجه به زیبایی صورت و دندان را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

مراحل مختلفی در زمینه ایمپلنت دندان وجود دارد که هر روش با هزینه مربوط به خودش همراه میباشد. برای کاشت ایمپلنت و اطمینان از موفقیت نهایی میبایست به نکاتی توجه کنید و ما برای شما توضیح خواهیم داد.

بیشتر اوقات از ایمپلنت جهت زیبایی مورد استفاده قرار گرفته شده ، ولی از دید جامعه پزشکی کسانی که یک یا چند دندان از دست میدهند استفاده از ایمپلنت امری لازم میباشد.

مزایا و فواید کاشت ایمپلنت

مقاومت بالا و عمر بسیار زیاد : با مراقبت درست از ایمپلنت کاشته شده میتوان به آن طول عمری 30 ساله داد.

استفاده چند منظوره: میتوانیم از ایمپلنت به منظور از دست رفتن چند دندان و یا حتی تمامی آنها در کل نقاط فک استفاده کرد.

کاشت ایمپلنت

حس راحتی و رضایت: تجربه راحتی و طبیعی بودن ایمپلنت جایگزین شده به عنوان دندان.

اعتماد به نفس: نداشتن دندان در قسمتی از دهان و خالی بودن جای آن موجب آسیب روحی در شخص میشود، ولی بعد از کاشت ایمپلنت اعتماد به نفس و رضایت در شما موج خواهد زد.

آنها از بین نمیروند: در شرایطی که ایمپلنت دندانی شما با مشکل روبرو شود، میتوان آن را ترمیم و دوباره نصب کرد.

پیشگیری برای از بین نرفتن استخوان: بعد از کشیدن دندانهای طبیعی به دلیل خرابی، دچار کاهش استخوانی در ناحیه اطراف دندان میشوید و با بهره گیری و کاشت ایمپلنت فرم و شکل صورت شما حفظ خواهد شد.

شرایطی مستقل: ایمپلنت کاشته شده بار را از دیگر دندانها کم میکند و بدون تکیه به دندانهای مجاور مستقل عمل میکند.

بدون ایجاد مشکل در تکلم: ممکن است با استفاده از پروتز دندان دچار مشکلاتی در صحبت کردن باشید ولی در روش ایمپلنت آسوده خاطر باشید.

مصرف مواد خوراکی: زمانی که درمان به طور کامل به اتمام میرسد شما با خیال راحت متوانید غذا های مورد علاقه خود را مانند دندانهای طبیعی بجوید و میل کنید.

نبودن چسب و رعایت بهداشت: شما همانند قبل و مثل دندانهای طبیعی میتوانید به بهداشت دندان های خود ادامه دهید و نیاز به استفاده از مواد خاصی نیست و نگران نباشید.

90 تا 95 درصد موفقیت: با کاشت ایمپلنت و رعایت شیوه بهداشت دها ن و دندان همچنین پیگیری های درمانی شما با 95 درصد موفقیت صاحب دندانی با کیفیت خواهید بود.

در ساخت ایمپلنت دندان از چه جنسی استفاده میشود؟

2 ماده اصلی ایمپلنت: ( زیرکونیا و تیتانیوم )

زیرکونیا و تیتانیوم هر یک دارای ویژگی خاصی میباشند، نتیجه حاصل از آزمایشات انجام شده نشان میدهد در هر دو روش درمانی و پزشکی تیتانیوم دارای انعطاف و مقاومت بیشتر و اولین انتخاب برای استفاده به عنوان دندان و استخوان در نسبت با زیرکونیا میباشد.

تا امروز در عرصه پزشکی درمانی بسیاری از مردم در سراسر دنیا از فواید تیتانیوم بهره گرفتند، و این ثابت شده است که تیتانیوم بهتر از آلیاژهای دیگر عمل میکند و موثرترین آلیاژ در زمینه درمان دندانی شناخته شده است.

دلایل موثر و مفید بودن تیتانیوم در مقابل زیرکونیا:

تیتانیوم به همراه مواد ایمپلنت در یک سیستم و در دو قطعه ساخته میشود، به شکلی استفاده میشوند که به صورت جدا بر روی ایمپلنت و به محل جایگزین دندان اتصال داده میشود. و نقش یک استخوان را ایفا میکند در صورتی که زیرکونیا چنین ویژگی را دارا نیست و در شکل یک قطعه ساخته میشود.

به دلیل سازگار بودن تیتانیوم با سیستم آناتومی بدن و قابلیت جوش خوردن به استخوان فک، بدون شک بهترین در نوع خود میباشد.

به دلیل جایگزینی در دهان به شکل دو قطعه ایی و فراهم سازی نیاز استخوان و تنظیم شکلی کامل از دندان، یعنی با از دست دادن استخوان نیز جای نگرانی وجود ندارد و شما همچنان میتوانید دارای لبخندی زیبا باشید.

امروزه برای استفاده از زیرکونیا جای نگرانی ندارد، به دلیل متصل شدن هر دو پست باکتری ها نمیتوانند در زیر آن جا بگیرند. با وجود این شرایط مواد تشکیل دهنده ایمپلنت زیرکونیا با طرح های سرامیکی راه زیادی تا رسیدن به درک کامل برای استفاده کردن دارند.

متخصص دندانپزشکی با در نظر گرفتن این مساله که ایمپلنت های متفاوتی موجود میباشد و هر یک دارای خصوصیات خوب یا منفی میباشند، با توصیه و پیشنهاد هایی شما را راهنمایی و یا نوعی از آن ایمپلنت ها را با تصمیم خودش برای شما مورد استفاده قرار میدهد.

و این شما هستید که باید در نهایت تصمیم به انتخاب نوع ایمپلنت و استفاده از آن برای به دست آوردن لبخندی زیبا خواهید داشت.

در این زمینه انواع ایمپلنهای دندانی موجود میباشند و شاید استفاده از یک نوع دیگری را بپسندید، البته آنها با جراحی کمتر وهزینه پایین تری هم انجام میشوند.

شرایط استفاده از ایمپلنتهای دیگری نیز وجود دارد که از نظر اندازه نصف یک ایمپلنت دارای نظم هستند، در مقایسه با استفاده از ایمپلنت های نوع قدیمی شرایط بهبودی سریع تر و شاید متحمل سختی کمتری شوید .

اوردنچر بر پایه ایمپلنت چیست؟

در این روش از ایمپلنت هایی با قابلیت جا به جایی مورد استفاده قرار میگیرند، و در استخوان فک قرار میگیرند. در این شیوه پروتز متحرک به ایمپلنت با استفاده از توپ یا نوار متصل کننده پروتز یا همان دندان های مصنوعی به لثه وصل میشود. شیوه ی نظافت به دلیل متحرک بودن برای شما راحت تر میباشد. در شرایطی که افرد با مشکل بافت لثه یا استخوان فک پایینی مواجه شدند گزینه ایی خوب و از نظر هزینه نیز بسیار مناسب میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *