بلاگ

نگاهی بر وظایف و تخصص های یک دندانپزشک

نگاهی بر وظایف و تخصص های یک دندانپزشک

فهرست مطلب

دندانپزشک متخصصی است که در زمینه بررسی علائم، پیشگیری و درمان بیماری های دندان و دهان از تخصص بالایی برخوردار می باشد. امروزه مباحث جدیدی همچون زیبایی دندان نیز به حوزه کاری این متخصصان وارد شده است. در واقع با استفاده از این روش های نوین متخصص لبخندی زیبا و ملیج را در چهره افراد خلق می کند.

تاثیر دندان در زیبایی چهره

بهتر است بدانید دندان هایی سالم و یکدست سفید تاثیر فوق العاده و بی نظیر در زیبایی لبخند دارند. امروزه متخصص زیبایی با استفاده از روش های پیشرفته و مدرن قادر است لبخندی زیبا و دلنشین را به بیماران خود هدیه دهد. این روش های زیبایی به شما کمک می کنند تا با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حضور پیدا کنید. این روش های زیبایی و ترمیمی زمانی تاثیر گذار هستند که توسط بهترین متخصص انجام شود. این متخصص خوب با دانش و تخصص خود لبخندی طبیعی را در دندان های بیماران به ارمغان می آورد. از آنجا که بهداشت دهان و دندان ارتباط بسیار مستقیمی  با سلامت کل بدن دارد، از اینرو با رعایت این نکات می توان به سلامت عمومی بدن دست پیدا کرد.

دندانپزشک

نگاهی بر وظایف دندانپزشک

بهتر است بدانید یک دندانپزشک خوب دارای یکسری وظایف کلی است. در واقع بهترین متخصص در مرحله اول به بیمار مشاوره های لازم را می دهد. تخصص های این رشته متفاوت بوده و دارای انواع مختلفی هستند. متخصص ارتودنسی یکی از این تخصص ها است. از این تخصص برای برطرف نمودن ناهنجاری های دندان استفاده می شود. از دیگر تخصص های این رشته می توان به متخصص درمان ریشه یا متخصص عصب کشی دندان ، متخصص بیماری های دهان، متخصص کودکان، متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت، متخصص آسیب شناسی دهان ، فک و صورت، متخصص ترمیمی و زیبایی، متخصص جراحی لثه و ایمپلنت، متخصص رادیولوژی دهان فک و صورت و متخصص جراحی صورت و دهان و فک اشاره کرد.

یک متخصص خوب  از روش های مناسب به منظور کنترل و کاهش درد بیمار استفاده می کند. در صورت لزوم پزشک برای بیمار عکس تجویز می کند. استفاده از روش های درمانی همچون عصب کشی دندان، جرمگیری دندان، پرکردن، کشیدن، روکش، بریج کردن و گذاشتن دندان‌های مصنوعی از دیگر وظایف این متخصص است. همچنین یک دندانپزشک زیبایی با اجرای روش هایی همچون بلیچینگ دندان، کامپوزیت ونیر و لمینت دندان قادر است زیبایی فوق العاده ای را به چهره افراد ببخشد. با مراجعه به یک دندانپزشکی خوب  می توانید تمامی خدمات را با بالاترین کیفیت دریافت نمایید.

بهترین دندانپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *