بلاگ

لیفت لثه

لیفت لثه

فهرست مطلب

لیفت لثه یکی از عمل های جراحی است که امروزه بیماران زیادی جهت انجام آن اقدام می کنند. به عمل لیفت لثه، جنجیووپلاستی هم گفته می شود. این عمل جراحی برای کسانی که دارای لبخند لثه ای ناشی از رشد بیش از حد لثه هستند انجام می شود. در این بیماران لثه رشد زیادی داشته است. در نتیجه لثه روی دندان ها پیش روی کرده و باعث کوتاه نشان دادن دندان ها شده است. جراحان با استفاده از لیفت لثه، قسمت های اضافی لثه را برداشته و باعث نمایان شدن بیشتر دندان ها می شوند. در نتیجه اصلاح لبخند انجام می شود. در ادامه به توضیح معرفی بیشتر لیفت لثه در مطب دندانپزشکی دکتر جعفری در خیابان پیروزی تهران می پردازیم.

روند انجام لیفت لثه

جراحی لثه

لیفت لثه  توسط  جراحان دندانپزشک انجام می شود. همچنین این جراحی باید در محیطی کاملا بهداشتی انجام  شود. برای انجام این جراحی ابتدا لثه ها با استفاده از بیحسی موضعی، بی حس می شوند. این گونه بیمار هیچ دردی را حین جراحی احساس نخواهد کرد. سپس پزشک با دقت فراوان نواحی اضافه لثه را که روی دندان ها رشد کرده است را با لیزر یه وسایل مخصوص جراحی لثه برمیدارد. سپس نواحی برش بخیه زده می شوند تا خونریزی رخ ندهد.

عوارض لیفت لثه

لیفت لثه توسط پزشک ماهر و جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات انجام می شود. در نتیجه این عمل هیچگونه عارضه خطرناکی نخواهد داشت. البته یک سری عوارض وجود دارند که ممکن است بعد از انجام جراحی رخ دهند که مواردی کاملا طبیعی هستند. مثلا خونریزی جزئی، ورم، کبودی، درد ودر این ناحیه ممکن است رخ دهد.

مراقبت های مهم قبل و بعد از انجام این جراحی

عوارض جراحی لثه

برای بالا بردن میزان موفقیت جراحی لیفت لثه انجام مراقبت هایقبل و بعد از عمل توسط بیمار مهم است. بدون انجام این مراقبتها، بیمار ممکن است با عوارض جدی بعد از انجام عمل رو به روشود. حداقل سه روز قبل از انجام عمل و سه روز بعد از آن باید ازمصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کنید. از دو روز قبل ازانجام جراحی از مصرف قرص آسپرین، ویتامین E و انواع مسکنها پرهیز نمایید. بعد از انجام لیفت لثه آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک را را به موقع مصرفنمایید. می توانید از کمپرس سرد جهت کاهش درد و ورم استفادهکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *