بلاگ

لیفت لثه

لیفت لثه

فهرست مطلب

یک خط لبخند زیبا به عوامل گوناگونی بستگی دارد مانند سایز و ظاهر دندان ها، عضلات صورت، ظاهر لب ها و بافت لثه. عدم تناسب هر یک امکان داشتن یک لبخند زیبا و خوب را از فرد می گیرد.
یکی از معیارهای لبخند زیبا، عدم دیده شدن بیش از یک تا دو میلیمتر از لثه هنگام لبخند زدن است. هرگاه در یک لبخند سطح زیادی ازدندانهای بالایی را لثه پوشانده باشد و طول دندان ها نسبت به لثه رویت شده کوتاه باشد، با لبخند لثه ای روبه رو هستیم. این اصطلاح رایج در دندان پزشکی زمانی به کار می رود که مساحت اشغال شده روی سطح دندان توسط لثه اثر منفی بر روی زیبایی می گذارد. از عوامل دخیل در به وجود آمدن لبخند لثه ای می توان به کوتاه بودن لب بالا، رشد بیش از اندازه فک بالا به سمت پایین، تحرک بسیار لب بالا و سایش دندانی اشاره کرد.
برای درمان این معضل دندان پزشک یک سلسله اقدامات را انجام می دهد تا به نتیجه خوب و دلخواه برسد. اکثر کسانی که به دلیل داشتن Gummy Smile یا همان لبخند لثه ای به دندان پزشک مراجعه می کنند، توسط دندانپزشک با برداشتن بافت اضافه و اشغال کننده سطح دندان، عمل افزایش طول تاج دندان انجام می دهند. در این جراحی مقدار لثه ای که بیش از حد روی سطح دندان ها را پوشانده، برداشته می شود تا دندان ها به سایز مطلوب برسند.

 

لیفت لثه یکی از عمل های جراحی است که امروزه بیماران زیادی جهت انجام آن اقدام می کنند. به عمل لیفت لثه، جنجیووپلاستی هم گفته می شود. این عمل جراحی برای کسانی که دارای لبخند لثه ای ناشی از رشد بیش از حد لثه هستند انجام می شود. در این بیماران لثه رشد زیادی داشته است. در نتیجه لثه روی دندان ها پیش روی کرده و باعث کوتاه نشان دادن دندان ها شده است. جراحان با استفاده از لیفت لثه، قسمت های اضافی لثه را برداشته و باعث نمایان شدن بیشتر دندان ها می شوند. در نتیجه اصلاح لبخند انجام می شود. در ادامه به توضیح معرفی بیشتر لیفت لثه در مطب دندانپزشکی دکتر جعفری در خیابان پیروزی تهران می پردازیم.

روند انجام لیفت لثه

جراحی لثه

 

لیفت لثه  توسط  جراحان دندانپزشک انجام می شود. همچنین این جراحی باید در محیطی کاملا بهداشتی انجام  شود. برای انجام این جراحی ابتدا لثه ها با استفاده از بیحسی موضعی، بی حس می شوند. این گونه بیمار هیچ دردی را حین جراحی احساس نخواهد کرد. سپس پزشک با دقت فراوان نواحی اضافه لثه را که روی دندان ها رشد کرده است را با لیزر یه وسایل مخصوص جراحی لثه برمیدارد. سپس نواحی برش بخیه زده می شوند تا خونریزی رخ ندهد.

عوارض لیفت لثه

لیفت لثه توسط پزشک ماهر و جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات انجام می شود. در نتیجه این عمل هیچگونه عارضه خطرناکی نخواهد داشت. البته یک سری عوارض وجود دارند که ممکن است بعد از انجام جراحی رخ دهند که مواردی کاملا طبیعی هستند. مثلا خونریزی جزئی، ورم، کبودی، درد ودر این ناحیه ممکن است رخ دهد.

مراقبت های مهم قبل و بعد از انجام این جراحی

عوارض جراحی لثه

برای بالا بردن میزان موفقیت جراحی لیفت لثه انجام مراقبت های قبل و بعد از عمل توسط بیمار مهم است. بدون انجام این مراقبتها، بیمار ممکن است با عوارض جدی بعد از انجام عمل رو به روشود. حداقل سه روز قبل از انجام عمل و سه روز بعد از آن باید ازمصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کنید. از دو روز قبل ازانجام جراحی از مصرف قرص آسپرین، ویتامین E و انواع مسکنها پرهیز نمایید. بعد از انجام لیفت لثه آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط دندانپزشک را را به موقع مصرف نمایید. می توانید از کمپرس سرد جهت کاهش درد و ورم استفاده کنید.

 

دکتر مجید جعفری جراح دندانپزشک خیابان پیروزی

سوالات درمانی خود را به صورت پیام مستقیم در اینستاگرام بپرسید و جهت آگاهی از قیمت ها و نوبت دهی با تلفن مطب تماس بگیرید.

  تلفن مطب:   02133343577

 اینستاگرام :  https://www.instagram.com/drjafari.majid

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *